Počítačové kurzy, manažérske kurzy, obchodné školenia a kurzy rozvoja osobnosti. Renomované školiace centrum v Bratislave

Hodnotenia kurzov

Pečať finančnej stability

Kurzy programovania

Kurzy programovania

Osnovy školení na Kurzy programovania zobrazíte kliknutím na názvy kurzov:

 • Úvod do programovaniaKurz Úvod do programovania je určený všetkým, ktorí sa chcú naučiť programovať v akomkoľvek programovacom jazyku.
 • Programovanie 3D grafiky v OpenGLGrafická karta (GPU) v počítači nemá svoju vlastnú špeciálnu inštrukčnú sadu akú majú procesory (CPU). Príkazy, ktoré má GPU vykonať sa ukladajú do operačnej pamäte, odkiaľ si ich príslušné obvody GPU čítajú a vykonávajú. Aplikácie nemôžu priamo posielať príkazy GPU, pretože im to chránený režim operačných systémov nedovoľuje. Jednou z možností je naprogramovanie vlastného ovládača zariadenia, ktorý má prístup k hardvéru a je schopný posielať GPU príkazy, ktorým rozumie. Tento priamy prístup je však veľmi neefektívny, nakoľko musíme dokonale poznať svoju grafickú kartu – výrobcu, typ, počet multiprocesorov, procesorov, rýchlosti, veľkosť pamäte, podporované technológie a v neposlednom rade aj formát inštrukcií, ktorému daná grafická karta rozumie. Oveľa výhodnejšie je použiť niektorú z moderných technológií, ktoré za nás vyriešia celú komunikáciu s hardvérom GPU. Existujú dve najznámejšie a najpoužívanejšie technológie (nielen v hernom priemysle, ale aj v CAD systémoch) a tými sú OpenGL a DirectX. V tomto kurze sa budeme venovať práve OpenGL. Oproti DirectX má OpenGL nasledujúce výhody: • Jednoduchá procedurálna syntax (DirectX je oproti tomu implementovaný ako COM rozhranie) • Výslovne nepotrebujeme žiaden SDK a vystačíme si s jednou systémovou knižnicou pre OpenGL • Ľahká práca aj v nižších (alebo jazykov bez podpory OOP) jazykoch ako sú Visual Basic, C a dokonca aj Assembler! • OpenGL dlho prevahu nad DirectX z hľadiska možností svojich možností. To znamená, že z GPU využilo viac možností. To bol napr. hlavný dôvod, prečo ID Software dlho programovalo svoje hry práve v OpenGL.
 • Programovanie vo Windows APIWindows API predstavuje sadu knižníc, procedúr, funkcií, rozhraní a konštánt pre interakciu aplikácií s operačným systémom. Takýto prístup cez API je prakticky najefektívnejším (a teda aj najrýchlejším) spôsobom, ako pracovať s oknami, súbormi, registrom, grafikou, tlačiarňou a tiež aj internetom, zvukom a videom.
 • Visual Basic .NET I. základyKurz Visual Basic .NET I. základy je určený záujemcom o moderné programovacie technológie, ktorí sa chcú naučiť programovať v jazyku Visual Basic.
 • Visual Basic .NET II. pre pokročilýchKurz Visual Basic .NET II. pre pokročilých je určený pre programátorov, ktorí si chcú zdokonaliť svoje znalosti a osvojiť si pokročilé techniky programovania v jazyku Visual Basic .NET a platforme .NET Framework.
 • Visual C/C++ - základyKurz Visual C/C++ je zameraný na zvládnutie základných programátorských zručností.
 • Visual C/C++ objektové programovanieŠkolenie Visual C/C++ objektové programovanie je zamerané na zvládnutie špecifických vlastností jazyka C++, základov objektovo orientovaného programovania.
 • .NET Framework - základy programovaniaKurz ..NET Framework - základy programovania je určený pre začínajúcich programátorov, alebo pre programátorov, ktorí chcú začať programovať na platforme .NET Framework (VB.NET alebo C#).
 • .NET Framework – pokročilé programovanieKurz.NET Framework – pokročilé programovanie je určený pre užívateľov, ktorí chcú programovať v jazyku VB.NET (C#).
 • .NET Framework - práca s databázamiKurz .NET Framework – práca s databázami je určený pre užívateľov, ktorí majú skúsenosti s programovaním v platforme .NET a chcú svoje vedomosti rozšíriť v oblasti práce s databázami.
 • Perl programovanie - základyKurz Perl programovanie - základy je určený všetkým, ktorí sa chcú naučiť základy jedného z najuniverzálnejších skriptovacích jazykov.
 • Perl pre pokročilýchKurz Perl pre pokročilých je vhodný pre programátorov, ktorí už ovládajú niektorý programovací jazyk a chcú sa naučiť skriptovať s jazykom Perl.
 • Java programovanie základy jazykaÚčastníci kurzu Java programovanie základy jazyka sa zoznámia so základnými princípmi moderných programovacích jazykov, programovacími nástrojmi vývojárskeho balíka jazyka Java a vývojovým prostredím (IDE). V tejto časti kurzu získajú vedomosti a zručnosti pre vytváranie jednoduchých aplikácií v jazyku Java.
 • Java pokročilé technológie a základy JDBCKurz Java pokročilé technológie a základy JDBC je určený pre programátorov, ktorí majú základné znalosti jazyka Java a chcú si tieto znalosti rozšíriť o pokročilejšie techniky. Na výstupe by mal absolvent byť schopný písať komplikovanejšie programy, ktoré budú implementovať niektoré sieťové či databázové mechanizmy.
 • Java, J2EE základy programovania web aplikáciíÚčastníci kurzu Java, J2EE základy programovania web aplikácií sa oboznámia s architektúrou Java 2 Enterprise Edition, naučia sa základy programovania webovských aplikácií pomocou webovských komponentov J2EE so zameraním na programovanie aplikácií nad databázou pomocou JSP, Java Servletov a JDBC.
 • Java/XMLKurz Java/XML je zameraný na využitie platformy jazyka Java pre prácu s XML dátami.
 • Java/SAP-JCO, IDOCKurz Java/SAP-JCO, IDOC je zameraný na využitie aplikačného rozhrania pre integráciu SAP funkčností s platformou jazyka Java. Podmienkou je sprístupnenie (napr. cez VPN) zákazníckeho SAP systému pre potreby školení (test/development). Tiež je potrebné poskytnúť prístup na SAP OSS developer portál (meno, heslo).
 • JavaMailKurz JavaMail je zameraný na využitie rozhrania pre prácu s e-mailovou komunikáciou na platforme jazyka Java.
 • JasperReportsKurz JasperReports je nadstavbové školenie k programovaciemu jazyku Java.
 • Java - tvorba grafického používateľského rozhrania (GUI)Kurz Java - tvorba grafického používateľského rozhrania (GUI) je určený pre programátorov, ktorí majú základné až mierne pokročilé znalosti jazyka Java a chcú sa zdokonaliť predovšetkým v oblasti návrhu a tvorby grafického používateľského rozhrania (GUI). Na výstupe by mal byť absolvent schopný vytvoriť aj graficky zložitejšiu aplikáciu, mal by byť schopný používať základné ovládacie prvky Java knižníc, orientovať sa v ich dokumentácii a vytvoriť si vlastné ovládacie prvky.
 • Python programovanie – základyKurz Python programovanie – základy je určený všetkým, ktorí sa chcú naučiť základy moderného, populárneho a vysoko efektívneho jazyka Python.
 • Python programovanie pre pokročilýchKurz Python programovanie pre pokročilých je určený všetkým, ktorí ovládajú základy jazyka Python a chcú si rozšíriť svoje vedomosti tohto moderného, populárneho a vysoko efektívneho jazyka Python.
 • Shell programovanie v Bash - základyKurz Shell programovanie v Bash - základy je určený pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť zvládnuť základné programovacie techniky a vytvárať skripty.
 • Shell programovanie Bash pre pokročilýchKurz Shell programovanie Bash pre pokročilých je vhodný pre správcov, ktorí už zvládli iný programovací jazyk a chcú sa naučiť efektívne využívať prostredie ich príkazového riadku.

Najbližšie kurzy:

JasperReports
Začiatok školenia: 29.03.2017 - streda
Visual Basic .NET II. pre pokročilých
Začiatok školenia: 24.04.2017 - pondelok

Kontaktujte nás

Meno:
E-mail:
Predmet správy:

Správa:

Infolinka na počítačové kurzy a manažérske školenia

Infolinka:

02 55 410 308

0948 88 41 88

 

Zasielanie noviniek

 

Nákupný košík

 

Otestujte sa zdarma

Školiace centrum Macrosoft - pocitacove-taboryŠkoliace centrum Macrosoft - obchodne-skolenia
Školiace centrum Macrosoft - asertivna-komunikaciaŠkoliace centrum Macrosoft - kurzy-pre-asistentkyŠkoliace centrum Macrosoft - efektivna-komunikacia

Prihlásenie

TOPlist
Pečať finančnej stability
Website Chat na Počítačové kurzy